| printesschristine a întrebat:

Buna,am o intrebare.Cum pot sa fac ca cineva sa nu imi mai citeasca arhivele cu programe? Si daca sterg arhivele, mai merge sa citeasca? plzz raspundeti repede!

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Oh, ok, in cazul asta faci asa:
Scrii id si intrii, apoi sus, unde scrie messenger faci urmatoarele:
Dai click pe: Messenger>Preferences(sau options, nu conteaza cum scrie)>History>View history conversations.
Acum o sa-ti apara o noua fereastra, si in dreapta ei apar contactele cu care ai vb recent.Dai pe fiecare in parte, si in stanga trebuie sa fie o foaie cu un cosulet langa ia, cand pui sageata acolo scrie "Delete all history" sau ceva de genu. Dai click pe el si gatawinking

6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

La ce le spui tu arhive? La history? Adica la ce ai facut tu pe pc, unde ai intrat, si la fel si pe net?
Daca e asa, atunci poti sterge usor, dar datele astea raman in pc mult timp, si nu prea le poti sterge.
Dar ca sa le stergi astfel incat cel care vrea sa le citeasca sa fie nevoit sa descarce o gramada de programe ca sa vada ce ai sters tu, poti.
Ca sa stergi ce ai facut pe pc:
-Te duci in C:/Documnets And Settings
-In bara de sus, te duci la Tools>Folder Option>View si bifezi Show hidden files and folders.
-Ar trebuii sa iti apara 2 sau 3 foldere. Unul sa fie All Users, Altul cu Default Users, si inca unul cu numele pe care l-ai pus tu pc-ului. Intrii in ultimul, si te duci in folderul My Recend Documents. Si acolo stergi tot ce vrei tu.
Daca ai windows 7 vista sau xp, faci cam la fel.
2. Daca vrei sa stergi History la internet, astfel incat sa nu mai vada cineva unde ai intrat tu pe net, te duci la toos>History, si stergi ce nu-ti convinewinking

| printesschristine explică (pentru MenInShadow):

Ma refer la arhivele de pe mess:*:*

| printesschristine explică (pentru MenInShadow):

Dar daca sterg arhivele nu mai are cum sa le vada?:*

| MenInShadow a răspuns (pentru printesschristine):

Nu.

| printesschristine explică (pentru MenInShadow):

Multumesc mult!:*Funda!:*:*

| MenInShadow a răspuns (pentru printesschristine):

Oh, ok, in cazul asta faci asa:
Scrii id si intrii, apoi sus, unde scrie messenger faci urmatoarele:
Dai click pe: Messenger>Preferences(sau options, nu conteaza cum scrie)>History>View history conversations.
Acum o sa-ti apara o noua fereastra, si in dreapta ei apar contactele cu care ai vb recent.Dai pe fiecare in parte, si in stanga trebuie sa fie o foaie cu un cosulet langa ia, cand pui sageata acolo scrie "Delete all history" sau ceva de genu. Dai click pe el si gatawinking

| dannyel86 a răspuns:

Ccleaner e un soft care te ajuta sa scapi de fisierele temporare stocate in pc prin accesarea paginilor web. Iti elibereaza si spatiu pe hard. E gratuit!