| MiaAnamaria a întrebat:

Am o intrebare big grin. Am primit si eu PhotoShop`ul, si am incercat sa il folosesc, si din greseala habar nu am pe ce am apasat ca mi-a disparut din cadranul din dreapta jos " Lyer" straight face Dau funda cat mai repede I don't want to see! Si cred ca am si gresit categoria straight face!

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

Se numeste Layer.
Te duci la window si bifezi butonul Layers (Layer inseamna strat) Si poti sa le folosesti atunci cand vrei sa aplici un desen peste altul, fara sa il modifici pe ce anterior)

1 răspuns:
| WindTechArt a răspuns:

Uite cum sa faci: mergi la Window> layers. Iar ca sa nu mai patesti asta poti sa mergi la workspace si sa bolchezi acolo ca sa nu mai dispara nimic. daca vrei sa vezi mai multe chestii interesante in photoshop uita-te aici http://windtechart.ro/
Acesta este siteul meu de tutoriale si sper sa iti placa ce vezi acolo!