| tripz a întrebat:

Buna happy Am o intrebare. ( deci eu am o camera samsung si eu sunt in irlanda acum si mi-am uitat cablu usb in romania si camera mea are un card de memorie. numai ca nu merge sa il pun in pc ca sa descarce pozele. e si azi mi-am cumparat unu nou. arata pe el ceva 4 GB SD HC integral. si merge conectat la camera. da cand il pun in pc nu functioneaza. DE CE? nici celalalt nu functioneza si asta l-am cumparat azi si tot nu functioneaza. si saptamana trecuta sora mea o venit cu camera unei prietene de-a ei ca sa ii descarce pozele pe pc asta care il folosesc acum si care am incercat cardurile mele. Si iei eu mers pe pc sa descarce pozele, MIE DE CE NU`MI MERGE? si ce as putea sa fac a sa descarc pozele de pe camera?, cablu nu gasesc si cardu azi l-am cumparat nu merge? Va rog ajutati-macrying

9 răspunsuri:
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Pai ai loc in pc pentru bagat cardul acela? adica,Card Reader.daca ai,si bagi cardul si nu ti-l recunoaste,instaleaza Driver Solution (Card Reader).dai restart la pc. apoi intri in My Computer,si sub partitii. discri,c, d, e.sau cate ai tu.trebuie sa iti apara niste chestii,care sunt de la card reader, si baga cardul in Unitate, si iti apare folderul pe desktop.sau daca nu iti apare.intra in My Computer.si le ai acolo.Bafta!

| tripz explică (pentru SuperGirl122222222222):

Pai daca am zis ca lu sora mea eu mers cardul care lo bagat a prieteni ei ins ca are instalat atunci ce fac?

| seen a răspuns:

Format cardul prima data nici asa nu merge uita-te daca in windows ai instalat driverele pentru modelu de card ( cititorul)

| tripz explică (pentru seen):

Da am instalat

| SuperGirl122222222222 a răspuns (pentru tripz):

Trebuie sa ai un driver pentru card reader.

| tripz explică (pentru SuperGirl122222222222):

Cum se cheama driveru?

| seen a răspuns (pentru SuperGirl122222222222):

Pe naibacumpara o chinazarie de 10 lire o pune cardul in ea ai grija sa citeasca tipul tau de cardscrie pe ele ce carduri citesc daca zici ca ai driverele de periferice o sa ati apara in my computer cardul tau cu numele si cu o litera dac ai toate plalice numerotate pana in k ex dvd rom b dvd rw v si toate alea cauti ultima placa adaugata aparatura si ala e cardul tau open si te uiti la filme poze ce le ai pecard si toate cele cel mai bine ar fisa faci un print screen cu eroarea care ati apare sa vedem despre ce e vba

| SuperGirl122222222222 a răspuns (pentru tripz):

Driver Solution http://drp.su/download.htm

| tripz explică (pentru SuperGirl122222222222):

Nu mere, ce altceva, prin ce metode pot sa mai recurc ca sa scot pozele de p camera? ce altceva. se poate sa folosesc altceva fara cablu si fara card? adica sa folosesc un stick sau nust se poate?