| Lalylau a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu laptopul meu. Atunci cand il deschid sta deschis cam vreo 10 minute si apoi se inchide dar,ati cand, caut sa m-a uit la film sau cv se inchide mult mai repede. In ultimul timp primesc mesaje ca windows-ul nu este autentic. Si ca sa il activez imi trebuie o anumita cheie si nu o am. Am cautat pe google de ce mi se inchide laptopul si am gasit ca se poate inchide din cauza prafului care intra in el daca il tin pe pat sau undeva unde sunt foarte multe scame, praf etc.
Si nu stiu ce sa cred. M-am gandit si cred ca trebuie sa-mi schimb wondows-ul si se rezolva toate problemele si nu se mai stinge singur. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| ionut2424 a răspuns:

Da si praful si tinutul pe pat e de vina, pentru ca el nu isi mai face ventilatia bine si se incalzeste pre rau, si prafu la fel se acumuleaza in timp praful in el si se astupa gaurile de la ventilator, si din cauza asta se incalzeste pre rau si se stinde imediat.si cu windowsul nu stiu daca se stinde din cauza lui dar e posibil si asta, se activeaza foarte simplu, depinde ce windows ai si se gaseste foarte usor licenta. sper ca am fost de folos.cu licenta te pot ajuta.

| ionut2424 a răspuns (pentru ionut2424):

Am mancat cateva litere.sorry graba e de vina

| Lalylau explică (pentru ionut2424):

Am windows 7 ultimate

| ionut2424 a răspuns (pentru Lalylau):

Pai si eu tot 7 ultimate am, pentru activare windows (licenta) descarca de pe google : "windows 7 loader" si il instalezi si gata cu activatu windowsului. si mai inearca dupa ce il activezi sa il si scanezi de virusi, sa nu ai virusi. daca pot sa te mai ajut cu ceva.cu mare placere te ajut. poate ai noroc si isi revine

| Lalylau explică (pentru ionut2424):

Da multumesc!

6 răspunsuri:
| Elizabethe a răspuns:

Eu cred ca da si nu-l mai pune pe pat pentru ca se supra incalzeste si asta nu e bine! big grin cauta mai multe pe,, Google,, Primesc Funda?

| Cipriann0 a răspuns:

Aceeasi problema am avut cand am pus windows 7 pe un calculator.se incingea prea tare si nu facea fata ventilatorul. Am rezolvat revenind la windows xp. Sper sa te ajute