| Bloondy a întrebat:

Salutare, am o mica problema cu Laptop-ul si poate stiti careva cum sa o rezolv.
Deci am un Acer Aspire 5535, 4 GB rami, Procesor AMD turion x2
Placa video Ati radeon nu stiu sincer de cat, intr-un final, un laptop normal.
Dar am foarte mari probleme cu el, cand l-am cumparat mergea de minute, insa acum merge foarte foarte greu, de ceva timp m-am gandit sa bag windows xp ca sa mearga mai bine pentru ca nah stiti si voi ca ia mai putini rami, insa nu pot, am citit pe internet si spune ca e cam greu de bagat windows xp pe sata, si eu am sata, am gasit niste pasi cum se poate baga dar nu mia functionat nici unu, am incercat sa bag windows wista x64 dar nici ala nu ma lasa, deci problema e asa, cum dau sa buteze in max 30 secunde mi se stinge laptop-ul, de ex daca acum il las deschis 2/3 ore si i dau restart ca sa il deschid din nou nu pot, trebuie sa il las inchis cam o jumatate de ora ca sa se deschida, altfel mi se tot inchide, am probleme cu temperatura la el cred, am fost si la magazin sa ii schimbe pasta si au schimbat-o dar nu a durat numai 2 sapatamani si iarasi aceeasi probleme.
Si acum intrebarea.
Ce pot sa fac sa bag windows XP? sau macar windows wista x64, momentan am windows 7 x32
Si de ce am problemele astea? de ce se tot stinge asa aiurea?
Dau funda!
Multumesc

Răspuns Câştigător
| GabiCh93 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa duci laptopul la un magazin la cineva care chiar se pricepe...
Asa poti sa il strici de tot.
Nu cred ca poate sa iti ia mai mult de 60 de lei.
Incearca varianta meahappy

3 răspunsuri:
| Bloondy explică:

Sant in spania, si ultima oara cand m-am dus sa-mi bage pasta mi-a luat 35 euro si nah, m-a tinut 2 saptamani fazasad

| xhaxor a răspuns:

E setare in bios care trebuie schimbata, nu mai stiu sigur cum se numea dar trebuie schimbata de pe ASCI in IDE, ca sa instalezi xp pe laptop, eu am Acer aspire 5536

| xhaxor a răspuns:

E o setare in bios care trebuie schimbata din asci in ide sa poti baga pe sata, asa am avut si eu la al meu dar am stiut din prima care e problema