| XAnonimaXAnonima a întrebat:

Am o mare problema si anume: laptopul meu nu se conecteaza la reteaua de net prin cablu(net de camin), dar in scimb se conecteaza la wireless. Care este problema si cum sa o remediez? tin sa amintesc ca nu a mai avut aceste probleme inainte, asta s-a intamplat dupa ce windows-ul a fost reinstalat.

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Pai incearca start, run, cmd [enter]
Si da-i un ipconfig
Vezi daca vede vreun gateway, sau ce zice.

10 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Ai reinstalat si driverele de retea?

| XAnonimaXAnonima explică (pentru Radu284):

Da sunt instalate corect

| XAnonimaXAnonima explică (pentru Radu284):

Vede si imi da adresa lui...ce ar trebui sa fac?

| Radu284 a răspuns (pentru XAnonimaXAnonima):

Incearca ceva gen tracert google.ro
Vezi ce zice.

| XAnonimaXAnonima explică (pentru Radu284):

Request time out

| Radu284 a răspuns (pentru XAnonimaXAnonima):

Nu am nici o idee, sorry. Incearca sa contactezi administratorul de retea de acolo, e posibil a ai nevoie de o parola, sau de niste setari speciale.

| XAnonimaXAnonima explică (pentru Radu284):

Am facut ceea ce mi-ai zis si vad ca acum merge, dar sunt curioasa cat o sa functioneze. Multumesc mult pentru raspuns happy

| Radu284 a răspuns (pentru XAnonimaXAnonima):

Pai ce ti-am zis eu era doar de diagnostic, nu ar fi trebuit sa faca nimic sa mearga. E posibil sa fi fost o problema cu reteaua.

| XAnonimaXAnonima explică (pentru Radu284):

Nu, pentru ca celorlalte cole le mergea si mie nu. Dar mie imi apareau doua retele, iar dupa ce am facut asta una din ele a disparut.

| Radu284 a răspuns (pentru XAnonimaXAnonima):

Ah, ok, sincer sa fiu nu stiu ce s-a intamplat, dar ma bucur ca merge happy

| Radu284 a răspuns (pentru XAnonimaXAnonima):

Pai incearca start, run, cmd [enter]
Si da-i un ipconfig
Vezi daca vede vreun gateway, sau ce zice.