| Fe_Petrus_1981 a întrebat:

Am o intrebare, de cateva zile laptopul meu Asus nu mai recunoaste reteaua mobila wireless, prin hotspot, deci apare in lista dar cand dau sa se conecteze, dupa ce pun parola...nimic,ce poate sa fie, am windows 7 home premium, sa fie ceva drivere compromise?
Prin tethering cu cablu merge fara probleme.
Ar trebui cumva reinstalat windows-ul?
Un sfat pas cu pas mi-ar fi util.

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Service
daca vezi reteaua, atunci nu e taiat radio, moment in care ori bagi parola gresit (dar ma cam indoiesc de asta) ori s-a defectat ceva in laptop sau in routerul wireless, iar daca alte device-uri merg pe routerul wireless (telefoane) atunci e SIGUR din laptop

| Fe_Petrus_1981 explică (pentru Bizon95):

Parola este ok, telefonul este pe post de routerul wireless, cred ca e ceva probleme de drive-re in manger dispozitive, unica sansa ar fi o reinstalare de windows, deci problema nu este rezolvata din pacate.