| Mihaa22 a întrebat:

Buna.
Am o mica mare problema laughing
S-a ars adaptorul încărcătorului si pana săptămâna viitoare nu am cum sa îmi iau altul.
Cum as putea sa-mi încarc telefonul (iph)?
Cablul funcționează și nu, nu am alt adaptor cu mufa la fel.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scoti cablul din adaptor si introduci mufa USB in calculatorul /laptop-ul pornit. Dureaza cca. 3 ore incarcarea, dar merge.

| Brizbriz a răspuns:

Daca, cablul se infige usb in adaptor, atunci poti sa il incarci de la orice port usb pornit (calculator, televizor, samd)

daca nu, si nu ai un cablu, atunci, in afara de a imprumuta un cablu de undeva, nu prea ai cum

| 44mon a răspuns:

La laptop, PC sau chiar la unele televizoare, îl au ascuns prin spate sau pe laterale.

| andreierdna91 a răspuns:

Banuiesc ca varianta laptop/pc cade, probabil nu ai usbC la laptop/pc.
Daca au cei din jur un telefon cu reverse charge te rogi de ei sa te lase sa conectezi cablul tau la telefonul lor (sigur ai lightning-usbC si telefonale android cu reverse au toate usbC).

| Mihai_Andrei_Neagu_1995 a răspuns:

Il adaptezi la PC in Mufa usb