| EUeStEEu a întrebat:

Salut.
Am un cablu otg cu mufa de micro usb. Faza e că telefonul meu are mufa de usb c asa ca am luat un adaptor de la micro usb la usb c,insa daca-l conectez la cablul otg, nu funcționează, adica telefonul nu-mi găsește stickul.
Ca idee am încercat să folosesc un cablu de alimentare cu mufa de micro usb pentru a putea folosi adaptorului, iar telefonul încarcă

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca telefonul nu-ti recunoaste stick-ul USB, atunci pot fi urmatoarele cauze:
- trebuie sa confirmi conexiunea USB (cand faci conexiunea)
. stick-ul USB nu este formatat FAT32 sau are capacitate mai mare decat ceea acceptata de telefon
- stick-ul (sau conexiunea, adaptorul) este defect

Functia OTG nu este implementata la orice telefon. Trebuie citite specificatiile.

| sierra1 a răspuns:

Dar telefonul tău, cum se numește?

| EUeStEEu explică (pentru sierra1):

Are relevanță?

| sierra1 a răspuns (pentru EUeStEEu):

Dacă n-are capabilități OTG, are relevanță?