| Deea236 a întrebat:

Am o mica problema sad Care este cel mai bun Nikon D5100 sau Canon EOS 600D? Imi este foarte greu pe care sa aleg sad

Fundita!
Ajuati-ma.sad
Multumim!♥

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Sunt mici diferentele intre ele, recomand Nikon D5100 pentru usurinta cu care se poate utiliza ca incepator. Nikon D5100 ofera o selectie mai bogata de scene presetate si efecte creative (filtre software) decat Canon 600D, dar ofera posibilitati de prelucrare RAW (direct din aparat) mai modeste decat omologul sau.

| TrollFk a răspuns (pentru neluL):

Sunt de acord cu tine, eu am NikonD5100 imi place foarte mult am vazut si am incercat si Canon 600D sincer mi-a placut mai mult Nikon, parerea mea personala.

1 răspuns: