| Andreea_Ureche_1999 a întrebat:

am o mica problema si va rog sa ma ajutati, cum pot pune pe stic un serial ( episoadele) de pe internet? sticul are 8 GB
, serialul pe care vreau sa il pun are 11 episoade de cam 40-55 minute fiecare, sau ar trebui sa il pun pe cd?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai un CD are 650 MB pe care poti pune informatie. Stick-ul tau are 8GB. Asa ca fa socoteala, ca e simplu. Vezi cat are un episod, desi banuiesc ca difera marimea la ele si socoteste!

| 0x11111051 a răspuns:

Nici cum, ca nu iti vor incapea 11 episoade de cam o ora fiecare! Depinde in ce calitate le vei pune.

| Andreea_Ureche_1999 explică (pentru 0x11111051):

Deci ar trebui sa le pun pe cd?

| 0x11111051 a răspuns (pentru Andreea_Ureche_1999):

CD, detina a 15 parte din memoria unui stick.

Deci, normal ar fi sa le pui pe stick. Depinde de calitate, daca episoadele cintaresc mult, atunci nu iti vor incapea toate.

| Crizaurus a răspuns:

Il descarci de pe net si apoi il pui pe stic. Sigur iti incape, avand in vedere cate episoade are. Funda?