| SegraveZ a întrebat:

Buna, am o mica problema, ventilatorul calculatorului meu a inceput sa faca zgomote mari, iar mie, cand imi face asa ventilatorul cel mai probabil mi se foloseste mult din procesor, asa ca, am intrat pe manager de activitati si era acolo o chestie numita : Manager curatare spatiu disc pentru windows. Iar chestia asta foloseste mai mult de 80% din procesor, eu nu am deschis asta si nici nu stiam ca exista. Pot sa o inchid? Ca mi-e cam frica pentru ca ii de la windows.

Răspuns Câştigător
| DoctorWh0 a răspuns:

Este doar un proces, nu afecteaza nimic decat daca procesul acela umbla pe unde tu nu trebuie sa umbli. Din cate stiu eu, acel proces este pentru a curata fisierele care windows nu le mai foloseste si stau acolo degeaba. Asta poate fi facut si de tine insuti dar este mai complicat si consider ca nu merita bataia de cap daca windwos o poate face singur. Totusi, daca chiar iti este frica, atunci da un restart, ar trebui sa se inchida singur.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Orice aplicație închizi, nu se inimplă nimic. Dacă totuși ai inchis ceva critic, restart si esti OK din nou.