| Quiss a întrebat:

Am o problema... Acum cateva zile cand am dat sa inchid laptop-ul mi s-au instalat niste update-uri la windows. Si de atunci se misca vizibil mai incet, dar chestia ce ma enerveaza pe mine la culme este ca la un anumit interval de timp sau cand il deschid imi schimba imaginea de pe desktop inlocuind-o cu un fundal negru. Ce pot sa-i fac? Cum pot sa sterg update-urile alea sau sa le dezactivez si de unde? straight face Sau ce pot sa fac ca wallpaper-ul sa ramana acolo pe desktop?

PS: Va rog niste solutii mai concrete decat "reinstaleaza windows-ul" pentru ca nu-mi doresc asta straight face.

Răspuns Câştigător
| TicTacUser a răspuns:

SOro ai incredere in mine si fa ce iti spun.asta mi s-a intamplat si mie. e o steluta albastra numita genuine de care nu poti scapa.iti dau un link de unde descarci remove wga. si adica pentru genuine.si vei scapa. e foarte greu daca nu faci ce iti spun. http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/RemoveWGA.shtml daca vrei sa scapi de asta descarca si apoi vei rezolva problema.ai incredere.nu e mare lucru doar apesi pe ce descarci. o sa vezi ca merge.de aici am descarcat si eu.si s-ar putea sa dai un restart dupa ce isi face treaba si merge perfect.deci daca ai jos in bara in dreapta o steluta albastra asta e problema. funda?

3 răspunsuri:
| addflo a răspuns:

Verifica inainte de toate sa nu ai un virus. Pare a fi cel mai probabil.
In Win Vista si 7 te duci in Control Panel > Windows Update > View Update History. Acolo vei avea o lista cu update-uri si data de instalare. Iti recomand sa te apuci sa citesti detaliile fiecaruia ca sa iti dai seama care ar putea cauza problemele pe care le ai. Dupa ce identifici update-ul(urile) poti cere dezinstalarea.
Pe XP tin minte ca ar fi update-urile in Add/Remove Programs. Trebuie sa bifezi optiunea de a-ti arata si update-urile printre programe. Si aici trebuie sa te apuci sa citesti ca sa afli de unde provin problemele.
Succes!

| alleex a răspuns:

Update-urile le poti dezinstala mergand in control panel/Add or remove programs.Acolo selectezi updatu' si dai remove.
De asemenea mergi tot in control panel la Security center si selecteaza automatic updates OFF (asa am facut si eu ca aveam probleme mereu cand se stingea trebuia sa stau dupa el sa-si faca updaturi la tot felul de porcarii cum ar fi internet explorer desi eu aveam mozilla si explorerul era dezactivat de aceea pot intervenii erori el incercand sa updateze ceva ce tu ai sters din calc sau ai dezactivat)si binenteles iti poate incetini si calc.
Legat de wallpaper schimbarea de care vorbesti este probabil screensaverul. ai putea sa mergi tot in control panel/appearence and themes / apoi dai la choose a screen saver / si dupa selecteaza locul de unde schimbi screen saverul si sus ai obtiunea (None) apoi dai ok.si astfel ai dezactivat si screen saverul. sigur indicatiile astea o sa-ti rezolve problemele:d

| Quiss explică:

God... iubesc site-ul asta love struck. Si pe MaFiOtU`hee hee.
Multumesc mult pentru raspunsuri si da, o sa debifez auto updates.