| Summer Memories a întrebat:

Am o problema cu calculatorul, imi zice mereu ca nu am spatiu in C si ma pune sa sterg programe.Am sters cateva crezand ca le voi instala mai tarziu cand isi va revenii, dar acum nu ma mai lasa sa le instalez pentru ca zice ca nu e spatiu. Ce ar trebui sa fac? Nu ma mai lasa sa salvez nici macar o imagine.

Help pls :-s

Thx :*:*

Răspuns Câştigător
| asko a răspuns:

Urmeaza ce a spus
Gabystelistu95
irina
aysun
- mai poti sterge din fisierul temp - cauta-l in c/windows/ vezi ca e hidden
- daca iti spune ca nu ai spatiu in c chiar nu mai ai sa stii, dezinstaleaza ce programe mai ai in c si instaleaza-le in d
cand instaleaza programul nu mai da next, next, next
citeste ce scrie pe acolo, al 2-lea sau al 3-lea pas poti alege directorul unde instalezi programul
-treci pe cateva programe portabile - vlc, km player, trilian, aimp, etc - nu trebuie sa le instalezi, le pui unde vrei, le deschizi din. exe
- cand ai sa faci un reinstall de windows fa-ti spatiul pe c mai mare
- sau te poti juca cu partion magic, paragon partion manager sa maresti spatiul din c alocand spatiu din d - nu sunt pentru oricine aceste programe, foarte mare atentie

11 răspunsuri:
| Gabystelistu95 a răspuns:

Du-te in C:\WINDOWS\Prefetch si sterge toate fisierele de acolo si incearca sa mai faci si o defragmentare, optimizare sau sa cureti registrii.

| aysun a răspuns:

Click dreapta pe C:/, properties, disk cleanup. Astepti sa se incarce (probabil mult), bifezi toate casutele si dai ok. O sa astepti iar foarte mult. De preferat ar fi sa-l lasi liber, sa te duci sa iti faci treaba ceva.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Pune'le altundeva.In D sau in E.Am avut si eu C-ul plin, am avut si virusi si am ramas fara toate fisierele din C.

| DianaLostInDreams a răspuns:

:X 2 scumpe

| Summer Memories explică:

Pozele si muica sunt toate in D. Dar cand descarc un prgram sau ceva mi se descarca in C. Pot sa fac ceva sa mi se descarce direct in D?

| Summer Memories explică:

Pai am instalate toate programele cum ar fi : photo scape, Vcl, Winam, Ares (program de descarcat muzica si filme), Yahoo Messenger, Windows Movie Maker etc.
Dar pozele si muzica le am toate in D.
Problema e ca oricat de multe programe sterg tot imi zice ca nu am spatiu.crying
Nu stiu ce are straight face.

| SakuraTheCherryBlossom96 a răspuns:

Pai ce ai u in C de e asa incarcat?
Zi-mi si poate te pot ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-ti toate pozele, cantecele etc in D. Apoi, sterge programele de care nu ai nevoie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa si asta: start>programs--->accesories--->sistem tools--->disk defragmenter

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e si problema mea nu stiu cum sa iau spatiu din D si sa-l pun in C
daca stie cineva va rog vreau raspuns. bine? merci

| D-Anna a răspuns:

Dar de ce nu-ti pui imagini, muzica, programe de editat sau downloadat in D? deoarece C'u e folosit in general pentru programe "grele" pentru pc nu ca sa depozitezi imaginithinking la me cel putin asa etonguethinking