| abcd13566 a întrebat:

Am o problema cu castile, se aude un bazait enervant chiar daca nu dau pe o melodie. Stie cineva cum pot sa rezolv problema?puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Probabil ai tras de ele si acum se atinge mufa de carcasa de la pc, daca sunt casti de telefon, cumpara altele

| stlucian a răspuns:

Pentru inceput scoate mufa si bag-o din nou(banuiesc ca bazaitul e in amandoua castile) perpendicular pe mufa mama(aia cu gaura).
Apui daca bazaitul persista mai poti incerca o rotire usoare a cablului de langa mufa Jack(aia dela casti) in timp ce saculti muzica sa vezi daca nu cumva s-au intrerupt de acolo.
S-au conecteazala la un alt device(PC/CD play-er/etc)ca sa-ti dai seama daca castila sunt de vina!

PS: BAZAITUL poate apara si daca NU au o masa de contact(in mufa)corecta!
Bafta! thumbs up

| diiiiiiiana a răspuns:

Alte casti.

| cozmalau a răspuns:

CEl mai bine cumperi altele!

| AdevarulDoare a răspuns:

Probabil le-ai lovit de ceva si s-au stricat circuitele. big grin Ia-ti altelewinking