| Sergiu_7165 a întrebat:

am o problema cu crearea hotspotului in ubuntu 12.04 am incercat metodele de pe internet dar nu functioneaza, cine stie o metoda valabila?

3 răspunsuri:
| Degaj3 a răspuns:

Faci update la ubuntu 16. Bafta!

| Sergiu_7165 explică (pentru Degaj3):

Alt raspuns nu puteai sa dai? 16 inca nu e actualizat cum trebuie si merge naspa, si 14 merge cam rau.

| Degaj3 a răspuns (pentru Sergiu_7165):

Eu unul folosesc Solus OS si il consider cel mai simplu, frumos si rapid dintre toate distributiile de linux. Desigur e un linux facut din tarana adica nu e baza pe ubuntu, mint sau nu stiu ce. Singurul inconvenient ar fi ca nu prea gasesti prea mult software pentru el insa are magazin propriu si sunt destule acolo. Dar daca esti omul care e legat doar de browser si chestii de baza gen putin openoffice etc e perfect pentru tine. Incearca-l!