| Mihaa22 a întrebat:

Buna
Am o problema cu Internetul, mai exact atunci când se pornește pc ul, pică Wi fi ul de la telefon. Am repornit telefonul, routerul, am dat reset la rețelele din telefon și tot asa face, merge perfect atâta timp cât pc ul e stins. Menționez ca îmi pică doar mie, la telefonul meu (iph12) in rest la laoptop sau la alte telefoane merge totul perfect.
Am sunat la digi și au spus ca nu exista asa ceva laughing
A mai pățit cineva? Aveți idee cum pot rezolva?

PS: sub wi fi apare mesajul "securitate slaba"

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Configureaza-ti router-ul, pe un grad de securizare ridicat.
In Manualul Utilizatorului router-ului este descrisa procedura de configurare.
Daca nu te pricepi, cheama un specialist sau suna la furnizorul de internet, sa trimita unul (nu costa mult).

| dinaprilie a răspuns:

In iphone sa nu ai setat ip static si sa nu fie acelasi ip cu calculatorul. Asa intra in conflict unul cu celalat. Securitatea slaba nu are legatura cu problema ta.