| johny92 a întrebat:

am o problema cu iphone-ul meu (iPhone 4s), achizitionat acum 2 zile. Nu ma pot conecta in wiereless imi da eroarea urmatoare : "Unable to join the network". Ce as putea face sa remediez situatia?

Răspuns Câştigător
| soul2soull a răspuns:

Incearca si asta cu resetare si rebootare https://discussions.apple.com/thread/3710528?start=0&tstart=0

9 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Incearca sa schimbi parola routerului uneori, unele dispozitive nu suporta anumite caractere exemplu!@#$%^&*+_()

Las-o mai simpla si daca ai securizat bine reteaua cu wpa2 tkip aes ccmp vezi ca nu suporta toate telefoanele aceste securizari de retea...
fa un test cu WEP (dar nu o lasa asa ca ai sparta parola in maxim 10 minute big grin) si vezi cum se comporta

| johny92 explică (pentru soul2soull):

Faza e ca nu am asemenea caractere la parola. Parola e formata doar din litere. Si da e securizata bine nu. nu stiu cum sa o schimb. Suntem mai multi conectati la acel router. Tin sa aduc aminte ca locuiesc in UK.

| johny92 explică (pentru soul2soull):

Am incercat, din pacate e la fel sad

| soul2soull a răspuns (pentru johny92):

Nu stiu ce sa zic vezi ca routeru respectiv sa nu aiba restrictii pe mac..cheama la tine pe cineva care stie asa de la distanta nu cred ca se poate rezolva trebuie vazut si routerul setarile lui...

| johny92 explică (pentru soul2soull):

Am rezolvat pana la urma, mersi mult de sfaturi oricum. Am resetat router-ul de vreo 2 ori si acum merge. Numai bine.

| soul2soull a răspuns (pentru johny92):

Incearca si asta cu resetare si rebootare https://discussions.apple.com/thread/3710528?start=0&tstart=0

| MrPink a răspuns:

Pai degeaba ai wireless la telefon daca nu ai si un modem cumparat in casa

| johny92 explică (pentru MrPink):

Te rog nu te baga in seama degeaba. Cum adica n-am modem in casa? Daca n-as fi avut n-as mai fi pus intrebarea. Esti cam redus. Am router si cand bag parola de la el pe iphone imi da erroarea aia, la alt telefon merge sa ma conectez si la laptop.

| MrPink a răspuns (pentru johny92):

Nu ai specificat daca ai router sau nu! eu am incercat sa te ajut iar tu imi raspunzi cu ura si cu sila, nu cred ca mai are rost sa iti dau ajutorul meu, gaseste-l la altcineva, bafta

| johny92 explică (pentru MrPink):

Prietene nu iti raspund cu ura dar vad ca tu dai raspunsuri fara sa citesti atent sau nu stiu la ce iti era capul cand ai raspuns. Gandeste-te bine si casca ochii bine data viitoare cand citesti o intrebare. Oare cum as putea spune ca nu ma pot conecta daca nu aveam router, nu e ceva logic? Daca nu aveam router nu mai puneam intrebarea ca doar nu o sa ma conectez la pereti. Automat daca nu ai la ce sa te conectezi nu are cum sa-ti apara vreo eroare. Fara suparare acum.