| costescuafl a întrebat:

am o problema cu laptopul meu...
E un Toshiba M45-S265 cu Windows XP SP3, si cred ca de cand am instalat AVG PC TuneUp 2015, la pornirea calculatorului tot imi apare asta:http://postimg.org/image/jaqz4zu57/ totusi dupa ce dau Last Known Good Configuration sau Start Windows Normally totul merge foarte bine, ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| edit28 a răspuns:

Asta poate fi din mai multe movite. Hai sa incepem cu ce e mai usor de rezolvat.

Fisiere Registry. Descarca CCleaner si curata calculatorul atat in categoria Cleaner cat si in Registry. Vezi daca a mers.

Virusi. Dai un scan serios si vezi daca gaseste ceva.

SATA. Daca ai ajuns pana aici ar trebui sa faci un restore point in caz ca dai dracu laptopu. Start > Accesories > System Tools > Restore Point. Reseteaza calculatoru si intra in BIOS, apoi dezactiveaza SATA. Salveaza si iesi.

DAR inainte sa te apuci de toate astea, sterge AVG PC TuneUp ala ca oricum e degeaba. Poate el e cauza cine stie...

1 răspuns:
| costescuafl explică:

Mersi mult. Am avut CCleaner si sunt destul de sigur ca registrul meu e curatat.
AVG-ul l-am dezinstalat demult.
Am facut un Smart Scan in Eset nod32 antivirus 7 acum cateva zile, trebuie sa fac in-depth scan?
Dupa ce fac scanarea am sa incerc chestia cu SATA. totusi, ce este sau la ce se foloseste si ce s-ar putea intampla daca as dezactiva-o? :/