| AndreeaAndry a întrebat:

Buna am o problema cu netul la laptop am router wireless rt-n10 si am conectat la el cablul de net de la pc si pe pc imi merge netul ma conectez cu nume si parola (net de la RDS) dar cand vreau sa conectez la laptop imi spune ca nu am acces la internet pe IPv4 si IPv6 ce sa fac? banuiesc ca este de la IP-URI va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Eu sunt electronist www.hdd-service.ro
trebuie sa gasessti un electronist care sa vina sa iti seteze router-ul
PPoE se numeste functia
poti introduce user-ul si parola de la RDS direct in router.
Apoi indiferent cu cate calculatoare sau laptop-uri telefoane tablete... ai veni in acea locatie.
O sa iti functioneze impecabil perfect tot.
fara sa te mai streseze

| valensteyn12 a răspuns:

Bifeaza la ipv4 sa isi obtina automat ip-ul