| Kity22 a întrebat:

Buna,am o problema cu notebook-ul, Sony vaio modelul TR1A,i-am instalat windows xp sp2 si dupa ce afost totul gata s-a inchis,am incercat sa il repornesc dar nu merge, i-am dat inapoi reinstalare la windows si se incarca cateva secunde apoi se inchide iar, care poate fi problema? Multumesc

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

Incearca sa reinstalezi si dupa ce e gata scanezi hardul pentru erori. Deschizi cmd.exe si scrii acolo (fara ghilimele) "chkdsk c: /f /r /p"

4 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

Incearca un Windows 7 sau macar XP SP3 si raspunde daca merge

| Kity22 explică (pentru MariusF23):

Buna,am reusit sa instalez windows-ul 7, merge ok, mersi mult, acum caut driverele pentru el, nu stii deunde sa scot driverele pentru placa audio si video? mersi mult

| CRISS69TM a răspuns:

Poate ti-am mai spus, dar ignori cu toate ca ai negat, spunand ca nu ai obiceiul sa ignori.crede-ma ca stiu care este cauza la problema ta, pentru ca la mine muzica, calculatoarele si sportul sunt pasiuni vechi.am tot asteptat sa intri pe mess pentru ce ai vrut.intri foarte scurt si iesi.asta nu se numeste ignoranta?

| Kity22 explică:

Sa inchis din nou sad si iar nu porneste imi apare asa : A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer
BAD_POOL_HEADER
mai pot face ceva cu el sa mearga? Ms mult

| MariusF23 a răspuns (pentru Kity22):

Incearca sa reinstalezi si dupa ce e gata scanezi hardul pentru erori. Deschizi cmd.exe si scrii acolo (fara ghilimele) "chkdsk c: /f /r /p"