| alexush a întrebat:

am o problema cu o unitate.am stins pc-ul normal intr-o seara si dimineata, a doua zi, cand sa il pornesc, nu s-a mai aprins. ei bine curent intra il el. m-am gandit sa fie de la sursa, dar am schimbat-o si nu a fost asta problema.cand il sting de la butonul din spate sau il las fara alimentare apoi dupa ce ii bag alimntarea ventilatoru, nu de la sursa, este pe una din placi, da sa porneasca.se invarte odata si apoi se opreste.eu ma gandesc sa fie de la placa de baza! am dreptate?! daca ma insel va rog sa ma ajutati ca vreau sa il repar si sa stiu ce are la sigur. o zi buna. dau funda si vot si ce vrei u.

Răspuns Câştigător
| Kerra a răspuns:

Nu mai stinge calculatoru de la butonu din spate. Nu degeaba are comanda "Start -> Turn off computer". Mai devreme sau mai tarziu ti se strica hardu din cauza asta.Problema ta vine de la placa de baza sau procesor, una din astea doua.Placa de baza are un beculet pe ea (a mea), daca e ala aprins inseamna ca merge placa si e dus procesoru... am avut si eu problema asta pe alt pc. Sper sa rezolvi.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Problema vine de la un scurt circuit de pe placa de bază. Deci e mai bine s-o schimbi.Succes

| mat31new a răspuns:

Nu am inteles nimic. si inca ceva; de ce il stingi de la butonul din spate?

| alexush explică (pentru mat31new):

Pentru a vedea care e problema. o iau ca romanu..pe ghicite..ca nu le am cu astea. mie sa-mi merga..nush daca vei fi singuru care nu intelege u ai o problema de intelegere. daca mai sunt si altii eu am una de exprimare..ms ca ai incercat.

| TraSneL a răspuns (pentru alexush):

Incearca sa vezi daca placutele de rami sunt asezate bine pe locasuile lor. Daca nu ste de la placa de bazau sau cel mai sigur de la procesor.