| Cosmin_Filaret_1999 a întrebat:

Am o problema cu routerul.Am vrut sa resetez setarile din butonul reset pentru ca mi-am uitat parola la wirless.Lam tinut 10secunde dupa aceea s-a stins toate beculetele si a ramas numa power si acela pe galben.Si de 2zile ma tot chinui sa ii fac cv si nu merge.Am scos cablu de la power o zii si tot degeaba.Am un router D Link Dir 615.

Multumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai trebuie configurat la loc. daca ai uitat parola era suficient sa o schimi nu trebuia sa resetezi routerul

| manuel72 a răspuns:

Cred ca ceva n-a functionat cum trebuie.Cand il resetezi, ar trebui ca totul sa revina la setarile din fabrica. Daca conectezi un port Lan la pc se lumineaza vreun beculet?

| CiprianDoarEu a răspuns:

Uita-te in cartea lui acolo trebuie sa ai un site / ip sau ceva de genul care il scrii in locul unui site de la browserul care il folosesti. In fine nu cred ca ai inteles nimic, pe scurt intri in setarile routerului, il rebutezi daca nu ii schimbi parola si te asigur ca o sa mearga. Sper ce te'am ajutat, Funda? big grin