| anonim_4396 a întrebat:

Am o belea mare. Cineva mi-a spart parola de la router. Acum am ramas fara net si am vazut ca nici parola cu care intram in Manager-ul routerului ca sa-l configurez nu mai merge. Este vorba de un TP-LINK TL-WR740N.

AJUTOR! Ma puteti ajuta cumva cum sa sparg parola atat cea de le manager cat si cea de logare la retea. VA ROG AJUTATI-MA! Sau sa ii dau cumva un reset dar nu butonul de pe el ca acela il restarteaza nu-l aduce la setarile din fabrica.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice router are un mic buton de reset care il aduce in setarile din fabrica

| Just4Joker75 a răspuns:

Sal, daca ai cd-ul de la router poti configura si reseta parola wireless

| suntserios a răspuns (pentru Just4Joker75):

Ce treaba are cd?

| Eduarrdinno a răspuns (pentru Just4Joker75):

O rezolvai amice. Dar fara cd. Cu un program numi Chanalyzer si am vazut ce canal am si am schimbat canalul. Din fericire nimeni nu-mi sparsese parola era doar o eroare a router-ului.

| Daniel_Blaga_1994 a răspuns:

dar pe viitor la wifi nu-l mai lasa vizibil, se poate sparge usor doar ca sa se distrezi. multi isi lasa aceeasi parola de la rooter care ii este data de furnizor (admin - admin)
Apasa butonul de reset si tine apasat pana cand termini tot ciclul urmator - dupa 15-20 secunde scoti cablul de alimentare din router, astepti cateva secunde apoi introduci din nou mufa de alimentare, mai stai 15-20 secunde apoi scoti din nou mufa. Dupa inca vreo cateva secunde conectezi din nou mufa, mai stai 15-20 secunde si acum poti sa eliberezi butonul de reset. Eventual imediat dupa, mai apesi scurt pe acesta.