| CristinaEsD a întrebat:

am o problema cu routerul.
De doua zile, ledurile de la WLAN si WPS 'clipesc' intr-una si nu ma pot conecta la wifi pe telefon.
Initial am crezut ca e din cauza telefonului insa sunt momente cand mirobolantele leduri sunt aprinse constant. Iar daca incerc sa ma conectez din nou pe telefon, incep iar sa se stinga si sa se aprinda.
Pe telefon imi arata semnal full wifi, dar nu pot accesa internetul.
Sfaturi?
Trebuie sa i sun pe cei de la UPC sa vina sa repare routerul? Sau pot face ceva eu ca sa remediez problema?

1 răspuns:
| aalexei a răspuns:

Asta e normal ca ele clipesc, arata activitate wifi. Ai spus ca iti arata semnal full wifi, deci ai conexiune wifi, nu ai internet. Unicul lucru care poti sigur sa-l faci e sa repornesti routerul si sa verifici inca o data, daca tot nu ai internet, suna la UPC.