| Andreyutzu2222 a întrebat:

Buna, am o problema cu un cont de Facebook. A fost dezactivat si apoi am primit un mail care spune ca in 14 zile se sterge automat. Desigur ca acele 14 zile au trecut, s-a sters. Intrebarea e se mai pot recupera poze si video de pe acel cont? Va rog ajutati-ma, daca stiti cum! Multumesc

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inca nu am auzit de asemenea mesaj pe Facebook.
Am prieteni care isi pot folosi contul si dupa 2-3 ani (!) de nefolosire, fara sa le fi sters contul.
Incearca sa intrii in contul tau cu e-mail-ul cu care ti-ai creat contul (la nume) si dai click la "Am uitat parola", urmand exact pasii de acolo.

| Andreyutzu2222 explică (pentru Bula):

Ideea e ca am primit un mail :Hi Andrey,

We have received a request to permanently delete your account. Your account has been deactivated from the site and will be permanently deleted within 14 days.

If you did not request to permanently delete your account, please login to Facebook to cancel this request:

https://www.facebook.com/login.php

Thanks,
The Facebook Team, eu nu am avut posibilitatea de a intra pe Facebook o perioada din motive personale am incercat sa ma loghez in toate formele, cont inexistent! apoi am incercat sa fac alt cont pe aceeasi adresa de mail si am pus un alt nume s-a creat un cont nou si surpriza a intrat automat numele vechi ce il aveam inainte dar in schimb contul gol golut nu o poza nu un mesaj nu un prieten nu stiu ce sa mai fac am avut chiar poze si video importante si anumiti prieteni de care nu mai dau era chiar foarte important pentru mine macar poze si video daca reuseam sa recuperez.

| Bula a răspuns (pentru Andreyutzu2222):

Trebuia sa intrii in contul tau de pe un calculator si sa-ti confirmi identitatea (nu de pe telefon).
Acum nu prea mai ai ce face, eventual sa scrii admin-ilor FB, dar sunt slabe sanse de a-ti recupera vechiul cont si continutul intreg.

| Andreyutzu2222 explică (pentru Bula):

De pe calculator am scris... dar nu stiu cum sa fac sa scriu adminilor. ma poti ajuta? multumesc

| Bula a răspuns (pentru Andreyutzu2222):

Pe prima pagina din site gasesti link-ul "Ajutor" (in partea de jos al paginii).
Intrii acolo, - Nu ma pot conecta - cauti si gasesti problema ta si modalitatea de a rezolva problema.

| Andreyutzu2222 explică (pentru Bula):

Nu reusesc cum putem vorbi in privat?

| Bula a răspuns (pentru Andreyutzu2222):

Nu poti.

| LPCTSTR a răspuns:

Imi pare rau dar odata sters contul, toate datele asociate lui sunt sterse iremediabil.