| AllForOne a întrebat:

Am o problema...cum sunt una dintre cele mai proaste fiinte de pe pamant si dau click pe toate porcariile pe care la trimit unii pe mess am primit un virus. A dat unu un mass cu"pozabig grin si un site". Am dat click pe site si a aparut save.Am dat click pe save si mi s-a instalat virusul. Iar, acum cand intru pe mess o data la cateva minute "virusul" da singur mass cu site-ul acela.Ma dispera.Cum scap de el, in afara de reinstalare a windowsului?

Răspuns Câştigător
| yoppzz11 a răspuns:

Fisiere cu dubla extensie...
nu ai firewall bun, antispyware si bineinteles programul threatfire fii atenta
threatfire
http://www.threatfire.com/
antispyware
http://download.kappa.ro/action__file/id__4537
firewall de la comodo in pachet cu un antivirus ff bune astea 2
http://personalfirewall.comodo.com/
pe langa aceste programe esentiale iti recomand si dr web cureit (un program care nu se instaleaza il descarci il rulezi si incepe sa stearga virusii)
http://www.freedrweb.com/cureit/
cel mai bine dupa ce descarci acestea da cu fiecare o scanare

7 răspunsuri:
| LucianGabriel a răspuns:

Descarca malwarebytes, instaleaza-l si actualizeaza-l si da-i o scanare completa si te scapa de acel troian. Daca ai putut sa salvezi acel troian inseamna ca ai avut un antivirus slab de tothee hee

| eXtrike a răspuns:

Aoleu, nu trebuie sa dai click pe asa ceva, inainte au lasat un site gen asta e profilul tau? sau cu poze, pentru *** de poze cica e malware, trebuie anti malware, si pentru ala cu tu tiai facut profilul asta? nu prea poti scapa..., P. S, ai grija sa nu iei viermele ala de PC straight face

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

In primul rand nu mai fii atat de proasta.In al doilea rand salveaza tot ce ai important in calculator si reinstaleza Windowsul. E cel mai bine.Succes!

| stillhartu a răspuns:

Intri in Control Panel. De acolo, la Add or remove programs. Iar in lista aceea lunga de programe asezate in ordine alfabetica, trebuie sa apara pe uneva yahoo updater. Dai click pe el, si putin mai in dreapta scrie "remove" sau dezinstalare. Si gata.

| olY_9058 a răspuns:

Buna sunt olivian si id-ul meu e olivianmaxim si putem vorbi acolo ok?

| olY_9058 a răspuns:

Bagama am idul: tralalasilalala