| CezaraEM a întrebat:

Buna!
Am o problema enervanta laughing, tot primesc pe email la sectiunea SPAM mesaje de la Canadian Pharmacy si una Adriana21, si nu exista buton de dezabonare sau adresa acestora nu poate fi blocata!
Ce sa fac sa nu le mai primesc, ma scot din sarite, in fiecare fiecare zi gasesc cate vreo 10 mesaje, de la astia...
Eu n-am intrat niciodata pe aceste adrese si nu mi-am facut cont.
Ce sa fac? va rog, dau funda, merci frumos!

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Daca ai e-mail pe Yahoo o solutie este urmatoarea :
Bifezi emailul pe care-l consideri SPAM si click pe butonul SPAM (sus in meniu). Aceasta va sterge mesajul respectiv iar mesajele viitoare, care mai pot veni de la acelasi expeditor, le va muta automat in folder-ul Bulk - folder ce, in setarile standard, se va goli la fiecare 30 zile.(dac nu le stergi tu pe toate, fara a le deschide).
Nu mai deschide mesaje pe care nu le recunosti.
Acest lucru nu face decat sa confirme faptul ca adresa ta e functionala.
Preferabil e sa ai doua adrese de e-mail.
Una pentru inscriere pe diverse site-uri (de aici provin majoritatea e-mail-urilor SPAM), iar cealalta pentru prieteni, cunostinte, etc.

4 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Ca să blochezi o adresă de e-mail, dai click pe Mail Options (http://goo.gl/yvlfg ) apoi de la Blocked adresses introduci e-mailul.

| MembruSeniorTPU a răspuns:

Cel mai probabil adresa ta de email a ajuns in liste cu mailuri pentru spam. Tine cont de sfaturile din articolul de mai jos pe viitor.

http://www.lumeadigitala.ro/......imii-5-ani

| NeaPopa a răspuns:

Nu te mai uita in spam!

| CezaraEM explică (pentru NeaPopa):

Pai si ce sa fac? vreau sa nu le mai primesc si nu exista butonul de dezabonare crying help