| maphiotul a întrebat:

Buna.
Stie cineva de ce toate email-urile care le primesc din locuri diverse imi intra automat in spam? nu am facut nici o setare doar asa face din senin de vreo luna
Am intrat la setari si nu gasesc nicaieri unde sa imi apara email-urile

Răspuns Câştigător
| andreidmbm a răspuns:

Probabil cei de la Yahoo au ridicat nivelul de spam datorita ultimelor atacuri de phishing, dar se poate remedia daca vei bifa email-urile pe care le consideri reale, si le dai "Not spam". Asa vei invata sistemul ca sa nu mai introduca in spam email-urile de la destinatarii respectivi.

Ca o paranteza, de cand Verizon a achizitionat Yahoo, serviciul lor de email s-a cam distrus. Sugerez pe cat posibil trecerea la gmail.

5 răspunsuri:
| andreidmbm a răspuns:

Ai cont de email pe gmail/yahoo sau e cont personal cu RBL-uri proprii?

| maphiotul explică (pentru andreidmbm):

Am cont simplu pe yahoo.com
Nu stiu ce e rbl si nu am nici un filtru

| maphiotul explică (pentru andreidmbm):

Multumesc,am dat not spam
Sper sa mearga
La toate oare trebuie sa dau sau doar la unu din fiecare site de unde primesc email-uri?

| andreidmbm a răspuns (pentru maphiotul):

Doar la unul din fiecare site. Cu mare drag, si daca mai ai si alte probleme de ordin tehnic sa ma anunti.

| maphiotul explică (pentru andreidmbm):

E ok, functioneaza
Super

| andreidmbm a răspuns (pentru maphiotul):

Probabil cei de la Yahoo au ridicat nivelul de spam datorita ultimelor atacuri de phishing, dar se poate remedia daca vei bifa email-urile pe care le consideri reale, si le dai "Not spam". Asa vei invata sistemul ca sa nu mai introduca in spam email-urile de la destinatarii respectivi.

Ca o paranteza, de cand Verizon a achizitionat Yahoo, serviciul lor de email s-a cam distrus. Sugerez pe cat posibil trecerea la gmail.