| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema grava cu pc-ul. Mereu cand intru pe messenger imi apare la status o chestie cu OurWourld IMV.
Cum fac sa nu imi mai apara?

P.S: Inainte sa imi apara mi-a dat o prietena un joc(nu stiu cum se numea dar in niciun caz OurWourld) si am dat accept si mi s-a blocat pc-ul, iar dupa cand am intrat pe mess a aparut chestia aia la status. Puteti sa ma ajutati?
Fundahappy

3 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Intri in control panel in add/remove programs sau programs(depinde ce windows ai) si cauti "ourworld toolbar" sau ceva de genu si ii dai uninstall.
E posibil sa o gasesti si in start->all programs.

| sgeo23 a răspuns:

Este simplu, trebuie sa urmezi 4 pasi simpli:
1)Dati o palma peste fata.(asa pentru ca ai fost indeajuns de prostuta sa dai ok la un rahat care nici macar nu sti ce este)
2)Dezinstaleaza tot ce ti se pare suspect!
3)Ruleaza un program Antivirus!
4)Ruleaza programul CCleaner(este gratis cautal pe google)
Dupa care restartezi!

| DaYannaDG a răspuns (pentru sgeo23):

Draga sgeo23 NU VREAU SA MA CERT CU TOTI PROSTII din cauza unei intrebari!
Site-ul se numeste TPU(toti pentu unu!) nu e problema mea daca tu nu ai habar sa ajuti o persoana sau cel putin sa fii politicos, eu nu te-am jignit pe tine, ok!?
Puteai pur si simplu sa zici ca nu stii sau sa nu zici sa-mi dau o palma peste fata(eu dor am pus o intrebare, nu am comis o crima(sau pentru tine e o crima!?)