| denis487 a întrebat:

Am o problema la calculator windows 7 ultimate la placa video cred eu. Mereu imi da eroare si spune sa instalez driverele la placa video nVIDIA GeForge GT 440. Am reinstalat windows-ul si dupa o saptamna tot aceasta eroare aparea. Uneori windows-ul isi da restart singur sau imi inchide google ori se face imaginea de la film sau videoclip neagra. Imi spune si sa instalez Flash Player dar el e instalat. Windows-ul nu e o versiune originala. Inainte mergea foarte bine in jocuri, acum are lag. Ce sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Pentru a rezolva problema e nevoie de kit-ul original nu unul contrafăcut furat de pe cine-știe unde.
La instalarea sistemului când vei fi notificat despre cum să setezi automatic updates, acolo vei seta pe never notify.
După instalarea sistemului vei seta automatic updates pe notify me but don't automaticly download or install tehm
Apoi din automatic updates vei localiza și instala driver-ul plăcii video, precum și celelalte drivere(cel audio, de lqa cmera web și altele prezente acolo).
După aceea vei deschide IE-ul și vei naviga la flash player(site-ul Adobe/flash player), pentru a instala conform Adobe flash player-ul.
Apoi se poate trece la instalarea aplicațiilor și optimizarea sistemului(deși ignorată din spirit de turmă este o operație obligatorie).
Succes

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai instalat driverul nVIDIA? eu unu nu raspund de windowsurii piratate

| denis487 explică (pentru RAY):

Da, am instalat