| RoyDupuis a întrebat:

Am reinstalat Windows 7, am instalat Adobe Flash Player, Java iar Opera nu-mi vede video-urile de pe Videotutorial. ro Zice sa instalez flash player happy Care e problema lui?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Dezinstaleaza si Opera si Flash playerul.
Apoi decarca-le de pe site-ul oficial si reinstaleaza-le.

| RoyDupuis explică (pentru gabicoo):

Daca ai citit intrebarea mea, am spus ca tocmai ce-am instalat windowsul, am instalat opera de pe site-ul oficial, si flashul de pe sit-ul oficial si tot nu vad videourile de pe toate site-urile. deci clar ceva lispeste.

| RoyDupuis explică (pentru gabicoo):

Ok. am dezinstalat doar opera, asa cum ai spus. si am instalat o versiune mai veche (opera) pe care o aveam in pc. acum merge si pe videotutorial si pe Youtube! Thanks!

| RoyDupuis explică (pentru gabicoo):

Incredibil! pentru ca am instalat versiunea veche pe care o aveam si-a facut singur upgrade si acum iarasi nu merge. l-am dezinstalata iarasi, si am instalat Chrome. nu merge nici pe asta!

| bystefu a răspuns (pentru RoyDupuis):

Este cum am spus eu, incep sa renunte la el.

12 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns:

Ultima versiune Opera vine cu Flash Player preinstalat. Daca ai deja ultima versiune, adauga aceasta extensie la Opera https://addons.opera.com/en/extensions/details/youtubetm-flash-html5/

| RoyDupuis explică (pentru cezar003):

L-am instalat. nu-mi foloseste la nimic. in primul rand e doar pentru Youtube (iar pe YT nu am astfel de probleme), iar eu am precizat alt site (pe care banuiesc ca-l stie toata lumea). mersi oricum!

| RoyDupuis explică (pentru cezar003):

O, stai, nu merge nici Youtube-ul, dar nu merge nici cu acest add-on. este altceva ce-i trebuie, pana descopar... mai dureaza.

| RoyDupuis explică (pentru cezar003):

laughing laughing) laughing laughingi-am dat restart, acum merg video-urile pe Youtube. dar pe videotutorial tot nu se vad sad

| bystefu a răspuns:

Si chrome la fel? Majoritatea folosesc HTML5, insa poti incerca sa-i pui flash.Acesta nu mai vine built-in de cand se incearca sa se renunte la el.

| RoyDupuis explică (pentru bystefu):

Nu folosesc Chrome, consuma prea mult si nu prea face fata pc-ul.
scuza-ma dar tot nu am inteles, ce trebuie sa fac? cand spui "flash" te referi la Adobe? tocmai am spus ca l-am instalat.
si ce-i cu html5? nu stiu ce-i ala. daca tot explici, explica sa inteleaga toata lumea...

| bystefu a răspuns (pentru RoyDupuis):

Eu am explicat destul de clar, ca nu esti ti familiarizat cu tehnologia 9, nu mai e problema mea.

1. Da, oarecum. exista si macromedia flash player, btw l-ai putea incerca
2. E un sistem nou care promite sa fie compatibil cu majoritatea browser-elor fara a mai fi nevoie de ceva auxiliar.E ceva nou, calitate mjlt mai buna, viteza de asemenea este imbunatatita si se poate customiza pein javascript.Adica poti adauga tu o subtitrare, iti poti crea singur butoanele de play/pause/stop, etc..Callback-uri inteligente (intoarcerea unui raspuns la un event), nu are rost sa aprofundez.

| Bogdannn33 a răspuns:

Incearca sa iei si Adobe AIR si sa iei toate versiunile de Adobe Flash Player ( si pentru Chromium etc. ) Funda?winking