| razvanggboss3 a întrebat:

Buna am o problema la pc (gtx960 4gb i5 4460) aleatoriu imi da freez de ex cand joc cs go sau alte jocuri si imi da cam odata la 1 ora nu inteleg dc freez= mise blochiaza de tot nu mai raspunde la nimic nici mousul nici tastatura nu mai merg si nu raspunde nici la ctrl alt del

2 răspunsuri:
| FukUBetta a răspuns:

Incearca sa te uiti in interior de piese deteriorate si de praf, daca este praf cauta metode pe net sa cureti praful din calculator fara a deteriora piesele, daca sunt deteriorate piesele, incearca sa le schimbi. Nu sunt expert dar astea par cele mai "logice" sfaturi

| SilviaDulcik a răspuns:

Ori se încălzește placa video prea mult, ori ai probleme cu memoria RAM. Când s-a încercat prea mult și ajunge să folosească un anumit chip de pe plăcuța de RAM, acesta se blochează.