| User2004 a întrebat:

Am o problema la telefon.
Am card de 32 GB.
Si cand faceam o poza s3 salva pe card. Insa de ieri nu ma mai lasa.
Cand fac o poza imi spune asa:
"Nu se poate salva fisierul pe cartela SD. Spatiul de stocare implicit a fost modificat la memoria dispozitivului."

Ce pot face?
>- Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Daca nu se pot sterge poze e foarte posibil sa fie o defectiune a cardului si atunci e recomandata copierea datelor utile de pe card in calculator sau pe un site, apoi se inlocuieste cardul cu unul nou. (Cardurile si hard disk-urile SSD au un numar limitat de scrieri si daca intr-o zona s-a atins numarul maxim de scrieri sau daca a aparut o defectiune, scrierea e blocata si apar erori.)

| User2004 explică:

Si nu pot sterge poze. Le sters si peste 5 secunde apar din nou.