| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Am o problema maaare cu telefonul meu... am un Nokia XpressMusic cu touch screen si de cateva zile nu mai pot primi sau trimite nici un mesaj.Imi spune tot timpul "SIM memory full". Am incercat sa sterg poze, contacte, muzica..tot. Nu a mers nimic. Am sters si toate mesajele pe care le aveam, nu mai am nici macar un mesaj, nici la folderul Drafts.A mai patit cineva asa? Ce ar trebui sa sterg, sau sa fac?
Am incercat sa pun cartela in alt telefon si merge foarte bine, deci e sigur de la telefon.
Va rog mult sa lasati o sugestie ca nu stiu ce sa mai facsad.

Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

Trebuie sa stergi mesajele din telefon sau sa le muti pe un card SD.

2 răspunsuri:
| IoanaCerin a răspuns:

Salut, gaesti aici mai multe tutoriale legate de aplicatii utile pentru telefoanele mobile: http://www.ultranetworks.ro/solutii-it-gratuite/telefoane-mobile.html
Bafta!
PS: vezi ca au acum si un concurs pe fb cu stickuri de 16 gb!

| orb1t4l a răspuns:

Intra in Messaging>Options>SIM messages si sterge ce e acolo. Ai sters degeaba pozele, muzica, etc. pentru ca nu au nici o legatura cu faptul ca memoria SIM este plina.