| Liliana1982 a întrebat:

Am o tableta Lenovo cu Windows 10 instalata. Intru in START si indiferent ce aplicatie vreau sa deschid, nu se deschide. Ex. Calculator, Joc, Ceas, Alarma, internet Explorer, nici macar SETARI, ca sa o pot restarta la setarile din fabrica. Cred ca este ceva setat sa nu mi dea voie sa le deschid din meniu. Am incercat sa dau cautare sa deschid asa, dar nu merge. Deci cu click sau dublu click, nu merge, iar daca dau click dr, deschide sau open nu apare ca la calculator/ laptop. apare doar sa aleg fixare pe bara de meniu. Multumesc!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E virusat, 99%.
Porneste-l de pe DVD-ul de reparare (sau de instalare) si repune sistemul la o data anterioara, cand a functionat bine, dupa care fa-i o devirusare.
Daca nu reusesti, re-instaleaza windows-ul.

| denisTiky a răspuns:

Nu stiu ce sa ii faci, schimba-i sistemul de operare, pune-i din nou un windows care vrei tu. Daca te pricepi tu, fa-o iar daca nu du-te cu ea la un prieten care stie sau la un service. Bafta!