| pyka a întrebat:

Am dezistalat un program cand intru pe internet explorer, cand se deschide nu apare pagina google pe care am setat-o.Am dat restart la calculator si am intrat la setari si am pus din nou pagina google cum e normal dar tot degeaba.De cate ori deschid pagina nu mi se deschide pagina google.Ce trebuie sa fac? Trebuie sa sterg ceva sau ce anume?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Ti-am spus deja. Seteaza la IE ca pagina de pornire "blank page". Deschide din IE si vezi daca ramane pe "blank page". Te duci in Program Files si cauta un folder cu denumirea "trustedsurf.com" sau ceva asemanator. Daca e, il stergi. Instaleaza programele pe care ti le-am dat mai sus si curata cu ele PC-ul. sunt sigure si gratuite.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vorba lui WaterDrop: ia-ti Mozilla. Dar, pana atunci trebuie rezolvata problema cu IE.
Intra sus in dreapta unde-i o rotita dintata si apasa pe ea si apoi pe "Internet Options". In casuta "Home Page" ai sa gasesti scris ceva. Sterge si copiaza asta:" http://www.google.ro/ " (fara ghilimele). Apoi dai Apply si OK. Daca continua instaleaza asta: https://www.malwarebytes.org/

| pyka explică (pentru Salontanul):

Am incercat si nu merge...imi apare site cu virusi dar eu foloses internet explorer pentru sopcast canale tv

| horia2012 a răspuns:

Du-te tot la setari in IE, uita-te dupa tabul "advanced". Te duci pe butonul de "reset". Sterge toate setarile IE.
O sa-ti ceara restart si incerci dupa.

| pyka explică (pentru horia2012):

Nu merge nici asa...imi apare tot felul de site la prima pagina dar google nu apare.am incercat cum ai spus dar nu merge. se mai poate altfel? sau ce trebuie sa fac?

| horia2012 a răspuns (pentru pyka):

De acum incolo e mai complicat. Da click dreapta pe bara de stare (meniu bar, cammnd bar.) si vezi sa nu bifat ceva ce tine de programul respectiv), daca e, debifeaza. Intra in setari la IE si seteaza ca pagina de pornire -blank page-, salveaza si vezi daca mai apare. Fa din nou un RESET al IE (asa cu blank page) si dupa restart vezi daca mai apare.Du-te in C:\Program files si daca mai tii minte programul pe care l-ai dezinstalat cauta-l acolo (evetual cauta denumirea site-ului care iti apare in internet explorer-de regula e un mic programel care se instaleaza independent de aplicatia pe care ai avut-o si dezinstalat-o). Daca o gasesti, o stergi.
Instaleaza CCleaner, GlaryUtilities, WinUtilities si fa o curatare cu fiecare program in parte. Curatarea o faci cu IE setat cu -blank page-si dupa fiecare curatare-Restart.

| pyka explică (pentru horia2012):

Imi apare pe pagina de pornire site http://trustedsurf.com
nu mai stiu programu pe care l-am dezistalant...ce trebuie sa fac?

| horia2012 a răspuns (pentru pyka):

Ti-am spus deja. Seteaza la IE ca pagina de pornire "blank page". Deschide din IE si vezi daca ramane pe "blank page". Te duci in Program Files si cauta un folder cu denumirea "trustedsurf.com" sau ceva asemanator. Daca e, il stergi. Instaleaza programele pe care ti le-am dat mai sus si curata cu ele PC-ul. sunt sigure si gratuite.

| WaterDrop a răspuns:

Iti recomand sa nu`ti mai bati capul cu Internet Explorer ci sa instalezi Mozzila Firefox, este mult mai bun si mai rapid. Dupa ce l`ai instalat, pur si simplu setezi din optiuni pagina si ce mai doresti sa schimbi si asa vor ramane.

https://www.mozilla.org/en-US/