| Trofimov_Andreea-Maria_1994 a întrebat:

Am o tableta "My tab " de la Cosmote si nu stiu cum sa pozez ecranul! Am ajuta cineva?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| CoL00SaL a răspuns:

In primul rand, pentru a putea face un print screen cu telefonul mobil (sau tableta) care opereaza cu sistemul Android, acesta trebuie sa aiba si butoane fizice pentru optiunea de volum mai mare sau volum mai mic. Pentru a face efectiv screen shots trebuie sa apasati concomitent butonul de pornire al telefonului si butonul pentru volum mai mic si sa le tineti apasate cateva secunde. Imaginea care era afisata in acel moment pe ecranul telefonului va fi salvata automat in memoria acestuia.Bafta!

10 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Poate vrei screenshot.In general apasand deodata butoanele de volum(-) si power(home) imaginea se salveasa in fisiere personale.

"ma ajuta cineva"!

Mai multe detalii daca nu functioneaza:sistem operare?; Android cumva?
Nu stiu ce ai cumparat sad

| Trofimov_Andreea-Maria_1994 explică (pentru stlucian):

AndroidAP. Nu prea ma pricep la tehnologie! sad

| Trofimov_Andreea-Maria_1994 explică (pentru CoL00SaL):

Merci! Functioneaza!

| Trofimov_Andreea-Maria_1994 explică (pentru CoL00SaL):

Am crezut ca nu merge pe tableta mea!
Merci! Functioneaza!

| CoL00SaL a răspuns (pentru Trofimov_Andreea-Maria_1994):

In primul rand, pentru a putea face un print screen cu telefonul mobil (sau tableta) care opereaza cu sistemul Android, acesta trebuie sa aiba si butoane fizice pentru optiunea de volum mai mare sau volum mai mic. Pentru a face efectiv screen shots trebuie sa apasati concomitent butonul de pornire al telefonului si butonul pentru volum mai mic si sa le tineti apasate cateva secunde. Imaginea care era afisata in acel moment pe ecranul telefonului va fi salvata automat in memoria acestuia.Bafta!

| stlucian a răspuns:

Ma bucur ca ai rezolvat big grin thumbs up
Ce am spus si eu era valbilwinking

| Trofimov_Andreea-Maria_1994 explică (pentru stlucian):

Nu te-ai suparata ca nu ti-am dat tie funde, nu?

| stlucian a răspuns (pentru Trofimov_Andreea-Maria_1994):

Nuuu! Ca am destule si nu pentru asa ceva raspund.
rose sa ai si tu unawinking

| Trofimov_Andreea-Maria_1994 explică (pentru stlucian):

Ma bucur ca mai exista si oameni buni!

| Andrey_Buibas_1994 a răspuns:

Intri la poxe si are un buton de intoarcere camera