| AAlina123 a întrebat:

Buna,am o tableta Samsung galaxy tab 8.9, iar cand vreau sa descarc vreo aplicatie de pe google play imi da eroare la recuperarea informatiilor de pe server. Am incercat chestia cu stergera datelor de la service framework si de magazin play si dupa sa o restartez, dar nu functioneaza. Aveti alte idei prin care as putea rezolva problema?

3 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Ce text si ce cod are eroarea?

| AAlina123 explică:

[RPC:S-7:AEC]

| CristianCRS a răspuns (pentru AAlina123):

Incearca Settings > Application > Google Play Store > Clear Data si Clear Cache. apoi Settings > Accounts > Google > alege contul tau de google > Remove account.
Restarteaza telefonul si apoi Settings > Account > Google > Logheza-te iar la contul de google.

Daca nu pur si simplu creeaza-ti un cont nou de Gmail.Se pare ca este o eroare de server si asta e cea mai intalnita solutie pentru problema asta. dupa ce ai creeat un cont nou repeta procedura de mai sus dar cu logare la contul nou. Succes.