| random1620 a întrebat:

Buna! Am observat ca mi s-au sters din galerie mai bine de jumatate din poze, nu stiu clar cum. Partea buna e ca au ramas in google foto. Cum pot sa le readuc in galerie?
Preferabil si in ordine cronologica dar daca nu se poate nu conteaza*

2 răspunsuri:
| Alice270246 a răspuns:

Salut! Nu cred că există o cale de a restabili pozele în Galerie din Google Foto direct, dar poți face așa:
Pasul 1: Intră în Google Foto
Pasul 2: Selectează pozele pe care le vrei
Pasul 3: Dă click pe,, Trimite"
Pasul 4: Trimite prin Whatsapp sau Gmail pozele unei persoane apropiate (ex. Parintii, prieteni, rude, etc.)
Pasul 5: Roagă acea persoană să îți trimită pozele înapoi. Ele vor intra în Galeria și apoi le vei avea acolo.

Sper că te-am ajutat.

| bustamante a răspuns (pentru Alice270246):

Evident, la o calitate mult mai redusa. Cu cat procesezi orice informatie de mai multe ori, cu atat pierzi exponential informatii din ea. Sa spunem ca poza ce ai facut-o era de 6.2 mb, iar, dupa ce pasii pe care i-a spus Alice v-or ramane cam 2 mb... daca nu mai putin. Partea buna nu mai ocupa spatiu mult. Partea proasta, sunt de calitate inferioara. Sfatul meu este sa le descarci direct in telefon, de pe google foto.