| stweety10 a întrebat:

Am primit din Italia un Samsung SGH-P910, care este codat. Se poate decoda? Unii zic ca nu, altii zic ca da, doar cu o cartela de 128k. De unde as putea sa cumpar o astfel de cartela? Si daca s`ar decoda as putea sa folosesc o cartela obisnuita? Ca am auzit ca acest telefon accepta numai cartele 3G.

3 răspunsuri:
| คηĐЯээд a răspuns:

Daca accepta numai cartele 3G inseamna ca numai din alea intra in telefon.
Dar eu cred ca se poate decoda pentru ca si eu am avut blocata dar pe Orange si mi s-a deblocat.

identitate
| identitate a răspuns:

Telefoanele din Italia (inclusiv cele cumparate la super-oferte) nu sunt codate si pot fi folosite in orice retea de acolo sau de aici(au alte metode de fidelizare, tarife de neimaginat pentru Romania, nu japca). Am folosit multe. Poate doar cele de la abonamente dar nu am auzit de asa ceva. Daca telefonul are cod de blocare(pus de proprietar) sau a fost blocat de firma de telefonie dupa ce a fost pierdut/furat(se blocheaza la cerere, de la distanta oriunde ar fi telefonul big grin ) nu se mai poate face nimic.

| Xonia a răspuns:

Eu am fost ci l-am decodat la mine in apropiere
Este un mic magazin unde sunt carcase de telefon si incarcatoare.
Imediat mi la decodat