| Muppet a întrebat:

Am reincarcat cartusul cu tus negru de la imprimanta (o multifunctionala Canon Pixma) si cand l-am pus la loc tot gol imi apare ca e (ledul de ca cartusul negru - B, este aprins cu toate ca cartusul este plin si pe pc tot gol imi apare). De ce imi apare asa? Si cum fac sa nu imi mai apara ca este gol?

Răspuns Câştigător
| DisturbeDd a răspuns:

Asa se inatmpla atunci cand il reincarci. insa nu conteaza deoarece el mergehappy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este problema doar la tine.Si mie mi se intampla la fel.Cartusul e incarcat,imi imprima, nici o problema, cu toate ca el imi arata ca e gol.Am incercat si cu cineva care se pricepe cat de cat.si nimicthinking

| Ovidiu299 a răspuns:

NU stiu cum arata cartusele tale de la imprimanta, dar eu cand am avut probleme cu cartusul negru am luat un betigas pentru urechi l-am pus putin in spirt si am sters banda aceea neagra pe unde iasa tusul atunci cand printez. De atunci, printeaza ceva mai bine.