| anonim_4396 a întrebat:

Am reinstalat windows-ul si dupa ce am sters partitiile,am dat instal inainte sa fac si partitia "D". Acum am numai local disck"C". Intrebarea este cum pot face acum un local dsc"D",unde imi bag ce imi trebuie, separat?

Răspuns Câştigător
| bilopart a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi windows-ul si creezi cu jumatate din meloria totala a hdd pentru c si ce iti ramana faci o noua partitie.

| anonim_4396 explică (pentru bilopart):

Deci asa din clcik-uri pe undeva, nu merge?

| bilopart a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca nu pentru ca toata memoria este alocata in partitia c!

| anonim_4396 explică (pentru bilopart):

Ok,mersi.Funda la tine.

| bilopart a răspuns (pentru bilopart):

Salveaza tot ce ai nevoie pe o memorie externa pentru a nu pierde inf, si pe viitor sa lasi informatiile ce iti trebuie mereu in partitia d care nu va trebui stearsa cand reinstalezi windwosul!
daca te-am ajutat imi dai funda?
ps: specializarea mea este tehnician operator tehnica de calcul!

| anonim_4396 explică (pentru bilopart):

Ok,mersi,am dat funda. Stiam eu ceva ca nu va merge dar poaye, poate.Nu salvez nimic acum, am deja salvate pe un stick de memorie dar voiam sa mai descarc ceva si sa le bag in d. Abia numai dupa ce va fi nevoie sa reinstalez windows-ul, imi voi face si o partitie pentru fisiere anume.Mersi inca odata.

8 răspunsuri:
| maturgrizonat a răspuns:

..se poate si din click-uri...
MiniTool Partition Wizard,

http://videotutorial.ro/......ial-video/

| anonim_4396 explică (pentru maturgrizonat):

Multumesc foarte mult, o sa incerc asa cum spune in videotutorial.

| bilopart a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca greseti undeva vei detiora hdd-ul, nu iti recomand pentru este foarte posibil ca la reinstalarea sistemului de operare sa itii de-a eroare la formatare si vei pierde hard disk-ul