| MValentin a întrebat:

Buna am Router de la firma Orange. El merge pe baza de cartela. Aceea cartela când o bag pe telefon de ce nu am internet?

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Cartela pe care o ai pentru router are setarile efectuate pentru abonamentul pe care il ai, deci pentru internet fix. Daca introduci cartela SIM in telefon, atunci internetul nu va functiona, pentru ca telefonul nu utilizeaza internetul fix.
Daca vrei sa verificam situatia ta in mod particular, te rugam sa ne spui numarul de telefon aferent abonamentului, intr-un mesaj privat.

O zi buna,
Orange helper

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartela aia ar trebui sa ai si semnal si functionare la internet, practic pentru asta este acea cartela! Nu vad si de ce nu ar functiona si pe telefon. Trebuie intrebat fix la ei asta.

| cosmin0608 a răspuns:

Nu ai apn-ul pentru reteaua ta creat. Creaza un nou apn in telefon cu setarile pentru Orange si seteaza-l ca default.