| Lory_7688 a întrebat:

Buna am Samsung Core Prime si nu pot descarca poze de pe telefon pe laptop. Dupa ce introduc cablul de date incepe sa-mi incarce telefonul nu sa-mi gtransfere date. Ce setari ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| Silent3025 a răspuns:

Samsung Core Prime are Android! iar daca are Android, Google iti spune urmatoarele:
"Transferul fișierelor în Windows
Asigurați-vă că ecranul dispozitivului este deblocat.
Conectați dispozitivul la computer folosind un cablu USB.
Pe dispozitivul dvs., afișați panoul de notificări glisând în jos din partea de sus a ecranului. Atingeți notificarea Conexiune USB pentru..., apoi Transferați fișiere (MTP).
Utilizați fereastra Transfer de fișiere care apare pe computer ca să trageți și să plasați fișierele, la fel ca la alte dispozitive externe.
Extrageți dispozitivul din Windows, apoi deconectați cablul USB."

| Lory_7688 explică (pentru Silent3025):

La mine pe telefon nu exista conexiunea USB. Cand introduc cablul de date nu-mi apare nimic nici pe ecranul telefonului nici pe laptop. Cablul de date la mine doar incarca telefonul in rest nu face nimic.

| Silent3025 a răspuns (pentru Lory_7688):

Incearca sa faci ce iti arata in video-ul acesta. https://www.youtube.com/watch?v=fXtZIQ-RHik

| Prs_Florin_1995 a răspuns (pentru Lory_7688):

Incearcă să descarci Samsung Kies! Am întâlnit de 2 ori problema şi a funcționat! Mult noroc!