| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a întrebat:

Buna!
Cum pot baga poze din telefon in Pc? Mentionez ca telefonul este Samsung.
Am cablu de date, dar cand il bag in pc, telefonul incepe sa se incarce, si apare sus ( pe ecranul telefonului ) un calculator mic, nimic altceva. thinking Si nici Cd. nu am. thinking
Am inteles ca ar trebui sa descarc un program de pe net, dar nu stiu despre ce-i vorba! Sau, cum ar trebui sa procedez?
Ma puteti ajuta? big hug

18 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cauta pe siteul celor de la Samsung si vei gasi programul PCStudio. Introdu acolo codul telefonului tau si da jos de la suport, programul.

| ionut1369 a răspuns:

Trebuie sa descarci un fel de driver pentru cablul de date...cauti driver usb pentru Samsung

| ΔH a răspuns:

Nu, nu te putem ajuta daca nu ne spui ce telefon ai.
Samsunguri sunt cu sutele.

| partygirlcool a răspuns:

Si eu am exact aceiasi problema un prieten are LG care este mult mai prost ca telefonul meu si lui ii merge.

| Hulya a răspuns:

La orice telefon cand il conectezi cu cablul de date, se incarca.
Adevarat, la telefoanele Samsung trebuie un anumit program pentru. conectarea pc-tel. (depinde de modelul telefonului Samsung).
Daca l-ai luat din magazin ar fi trebuit sa-ti dea un CD, cu respectivul program, daca l-ai luat la mana a2, incearca sa te interesezi pe internet de modelul telefonului si cauta programul.
sau du-te in magazine, de specialitate, si intereseaza-te ca s-ar putea sa aiba. Succes :].

| FLORINBERTUTA1967 a răspuns (pentru Hulya):

Multumesc am sa ancerc

| bebelinnAa a răspuns:

Pai cu USB trebuie sa mearga uitate in my computer si vezi daca sau deschis doua documente cu numele ceva gen local F si local G itra pe una dintre ele si trebuie sa fie poze acolo

Daca nu merge nici asa inseamna trebuie ca pozele sa fie puse pe cardul de memoriehappy
Sunt unele telefoane care acepta USB'ul doar daca ai card de memorie cum sunt unele telefoane Sony Ericssonwinking

| Tamiki a răspuns:

Pai eu cand pun pozele de pe tel pe PC nu folosesc cablul de date. Poti folosi Bluetooth-ul. Succes.

| Inkheart a răspuns:

Poti selecta de la conexiuni cu pc. Stocare in masa si trebuie doar sa il conectezi la calculator cu cablul de date, va aparea in my computer, vezi tu. Sau prin programul celor de la Samsung. Dar iti recomand stocare in masa. Uita-te mai bine.

| Tobiii a răspuns:

Pai iti trebuie programul Samsung New Pc Studio( si eu am tot Samsung si il folosesc) nu stiu sigur daca il gasesti pe net, eu am primit un cd cu driver la telefonul meu cand l.am cumparat(Samsung s5230 star) incearca sa scrii Samsung New Pc Studio download e posibhil sa gesti ceva...

| Tobiii a răspuns:

Http://www.softpedia.com/......udio.shtml uite un link cu un site de unde poti sa descarci Samsung new pc studo :D

| feli_1443 a răspuns:

Logik ca nu merge.:p.trebee sa downloadezi Samsung pc suite:d.si dupa sigur va merge... funda?

| Paulinio93 a răspuns:

Iti trebuie CD cu programele pentru calculator sa iti recunoasca telefonul` cand il conectezi la calculator!

| robert_3604 a răspuns:

Nu-i nimic e bine daca se incarca dar trebuie sa iti apara o iconita si de acolo descarci! Sau daca nu apare nici-o iconita vezi jos pe bara langa ceas ca ti-a aparut ceva nou si dai doblu-clik si iti apare iconita! Ai cont ikariam daca da da-mil printr-un mesaj!

| iKnifer a răspuns:

Nu iti trebuie nici un program faci cu cablu usb iti apare un fisier cand activezi usb-u tu dai la "extragere" si le iei de la telefon si le bagi in pc

| Marius_Cosar_1990 a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa descarci Samsung kies

| Je_Andreea_1988 a răspuns:

Cum pot descarca poze de pe un telefon Ig in pc

| Mihai_Nicoleta_Cretu_1981 a răspuns:

Cum pot descarca poze din telefon, cu un cablu de date.Telefonul este Samsung