| MaxiEcho a întrebat:

Am Samsung Galaxy trend 2 și nustiu cum am făcut din greșeală și am dat ca intensitate luminii sa fie automata și nu ma lasă să o reglez eu!
Știe cineva cum sa dau ca sa reglez eu lumina cum vreau, poate aveți voi telefoane asemănătoare ca eu nu prea ma pricep la al meu ca l-am cumpărat ieri! Mulțumesc mult ofer fundă!

1 răspuns:
| DeiaDeea a răspuns:

Ca sa fie automată trebuie sa bifezi fie o căsuța lângă bara de unde reglezi intensitatea. Ca sa nu mai fie automată trebuie sa debitezi căsuța. Dacă nu găsești fă așa SETARI -> DISPOZITIV -> AFIȘARE -> LUMINOZITATE și de acolo o scoți pe cea automată. Sper ca te-am ajutat.