| anonim_4396 a întrebat:

Am scapat azi apa pe tastatura laptop-ului... Nu am avut timp sa iau un prosop si o mare parte din apa a intrat in tastatura.L-am uscat dar se auzeau sfaraituri inauntru, l-am pus la incarcat si apare beculetul rosu (nu am baterie). Incerc sa il deschid, se aprind alte doua beculete ( un cilindru si un beculet daca asta are sens), apare ASUS pe ecran si se inchide imediat.Mai e vreo sansa sa recuperez ce aveam pe el? sad

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa-l lasi asa cum este fara sa-l bagi in priza. Sa-l lasi cateva zile in speranta ca se evapora apa si nu ti-a afectat nimic la sistem. Spui ca l-ai uscat. Cum? Mai rau i-ai facut ca l-ai bagat in priza. Dar asa e cand nu te duce capul. Apa si electricitatea nu se impaca niciodata.

| Thegurl a răspuns (pentru darrio2007):

L-am pus in priza dupa mult timp de uscat cu uscatorul si stat la soare. Sfaraitul a inceput inainte sa il pun in priza.Mersi pentru ajutor, sper sa recuperez ceva

| darrio2007 a răspuns (pentru Thegurl):

Incearcă. Succes!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat