| birdie14 a întrebat:

Am scapat de XP Antivirus, dar exact dupa ce am restartat computerul, nu mai puteam sa deschid niciun program ca imi aparea Open with.Am reusit sa deschid internetul, pentru.ca am dat open with firefox, dar cu celelalte cum fac? Ca sa intelegeti:de ex. vreau sa deschid messenger si imi apare:Open with-Choose the program you want to use to open this file-File:YahooMesssenger. exe
Ce dracu sa mai fac ca m-am saturat! Ce mai are acum?! De ce nu merge sa mai deschid programele?
Am incercat sa le downloadez din nou, dau Run, dar imi spune Application not found!
CE pana mea are?!
Va rog raspuns cat se poate de rapid!

4 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Dai click dreapta pe ce vrei sa deschizi si dai run as apoi ii dai ok asa il pacalesti asta ca sa nu te pun sa iti faci un alt user de calc.
Oricum am sa revin cu un tutorial despre cum se elimina acest virus. http://www.tutorialepc.ro

| titi a răspuns:

Http://www.malwarebytes.org/mbam.php,varianta free,dai o scanare totala, de obicei indreapta si erorile astea. Daca nu merge instalat, incearca o scanare online pe http://www.bitdefender.ro/scanner/online/free.html

| jhonny999 a răspuns:

Cum ai scapat de Xp antivirus.caci dupa cum spui sa dezinstalat cam defectuos. Pentru a dezinstala suite de securitate foloseste App Remover. Descarca programul instaleazal, ruleaza programul sa vezi ce a mai ramas din Antivirus.

| maryiusz97 a răspuns:

De la mine, cu parere de rau, ai un mare trojan, reinstaleaza windows-ul!