| alisia18 a întrebat:

Am scapat tableta pe jos si mi s-a spart ecranul si display.ul. Cat imi ia ca sa o reparr?

Tableta este LDK adica asta : http://www.vuum.ro/produse/tableta-ldk-tp718/1868#pretty Photo

funda:*

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

NU are sens sa pierzi vremeape la Orange, ca o sa rada aia de tine.
Deoarece tableta e o chinezaraie, doar sa gaesti pe ebay un ecran, prin minune, de schimb, ca in rest, e ca si dusa. Poti sa dai mail la firma ldk pentru a afla exact numele precis al ecranului.
Asa se intampla cu tabletele ieftine.

| alisia18 explică (pentru sltlp):

A fost primita cadou :-)). si doar odata a cazut. si. poc display-ul. :-))

| sltlp a răspuns (pentru alisia18):

Asta e... Nu a fost sa fie. Incearca ce am zis mai sus.

3 răspunsuri:
| AfroBelgianu a răspuns:

Salut, Alexandra

Du-te la un service sau in magazinele Orange cu tableta, poate ai noroc si ti-o repara pana-n 100 de lei.

Ceau, ceau!